СкопјеХроникаХроника.Портал

Санкционирани 94 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот, информираат од МВР, и додаваат дека само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 94 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, 13 за возење без возачка дозвола, седум санкции за нерегистрирани возила, три за возење под дејство на алкохол, 25 мерки за непрописно паркирани возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close