ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 90 лица за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата, денеска во периодот од 9 до 15 часот, спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово - Скопје - Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 90 возачи, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close