0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 85 возачи поради пребрзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска од 9 до 15 часот спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово - Скопје - Велес, при што санкционираше 85 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close