ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 84 возачи поради непрописно престигнување

Во периодот од 12 до 16 часот, вчера е спроведена акциска контрола за санкционирање на непрописно престигнување на територијата на целата држава, во рамки на која вкупно биле санкционирани 84 прекршоци, од кои 39 најголем број на територија на СВР Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close