ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 78 возачи за брзо возење на територија на СВР Куманово

Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека на територија на СВР Куманово е спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои возат побрзо од дозволеното при што санкционирани се 78 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close