ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 77 возачи за брзо возење на територија на СВР Велес

МВР информира дека денеска, во периодот од 08.00 до 20.00 часот, на територијата на СВР Велес спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 77 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close