0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 74 возачи поради брзо возење на територијата на СВР Штип

На територијата на СВР Штип денеска во периодот од 8 до 14 часот спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 74 возачи, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close