ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 70 возачи за возење под дејство на алкохол

Министерството за внатрешни работи, вчеравечер спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територија на Република Северна Македонија. Во период од 23:00 до 04:00  санкционирани се 70 возачи.

Back to top button
Close
Close