0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 70 возачи во населбата Ченто во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во периодот од 10 до 16 часот била спроведена засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на територија на населба Ченто во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close