ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 49 пешаците на територија на СВР Тетово

По спроведена акциска контрола на територијата на СВР Тетово за санкционирање на прекршоци што ги прават пешаците, денеска во периодот од 11 до 15 часот санкционирани се 49 пешаци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close