ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 33 лица за пребрзо возење на територија на СВР Тетово

На територијата на СВР Тетово денеска, во периодот од 08.00 до 20.00 часот, спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 33 возачи. Од нив 20 на територија на Тетово, а 13 на територија на Гостивар, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close