ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 32 возачи за пребрзо возење на територија на СВР Велес

Во засилена полициска акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, биле санкционирани 32 возачи, информира МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close