0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 295 возачи поради брзо возење

 Министерството за внатрешни работи вчера спроведе засилена акциска контрола на територијата на државата, при што санкционираше 295 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close