Хроника

Санкционирани 283 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената

При зајакната акциска контрола на полицијата за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, вчера на територијата на државава се санкционирани 283 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close