ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 23 возачи за затемнети стакла

Во периодот од 29 ноември до 5 декември 2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла) при што санкционирани се 23 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close