ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 206 возачи поради пребрзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе засилена акциска контрола на територијата на државата, при што санкционираше 206 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената. Од нив, 17 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close