ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 204 возачи во Скопје, 53 возачи на мотоцикл

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 204 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 32 санкции, 21 мерка за возење без возачка дозвола, 53 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close