ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 202 возачи за брзо возење, од нив 104 во населено место

Полицијата при засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија во текот на вчерашниот ден санкционирала 202 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, од кои 104 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 98 надвор од населено место, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close