ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 17 возачи во Битола

Полицијата во Битола попладнево од 15 до 20 часот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 17 возачи, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close