0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 165 возачи во Скопје, 52 за брзо возење

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 165 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 52 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола и 27 санкции за возење под дејство на алкохол, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close