0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 150 пијани возачи изминатата вечер

При акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на државата изминатата вечер санкционирани се 150 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close