ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 15 пијани возачи на територија на СВР Струмица

На подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица, од  22.00 часот на 22 јануари 2022 година до 04.00 часот на 23 јануари 2022 година била спроведена засилена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила под дејство на алкохол, при што е констатирано дека 15 возачи управувале моторни возила под дејство на алкохол, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close