ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 11 возила за јавен превоз поради неисправност на територија на СВР Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово денеска од 8 до 12 часот спровеле акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на патници, пред се автобуси и комбиња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close