ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкции за 237 возачи на мотоцикли

При акциска контрола на територија на целата држава за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли што се спроведе од 3 до 8 мај, санкционирани се 237 возачи, соопшти МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close