0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкции за непочитување прописи и возење по дејство на алкохол

Продолжуваат акциските сообраќајни контроли на МВР. Во Битола синоќа биле санкционирани возачи кои управувале возила под дејство на алкохол, додека во Кочани се изречени казни за возачи кои не ги почитувале сообраќајните правила и прописи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close