Општински вестиСкопје

Саниран дефект на улица „Борис Трајковски“

Дефектот на улица „Борис Трајковски“, кој предизвика прекин на водоснабдувањето во Драчево, Батинци, Моране, Долно Лисиче и околните места е саниран, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close