0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Санду: Историски ден за Молдавија

Претседателката на Молдавија Маја Санду вечерва изјави дека потегот на Европската унија да и додели кандидатски статус на нејзината земја е историски ден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close