Дописници МКДОпштински вести

Санација и тампонирање на патот во кавадаречко Бохула

По барање на Месна заедница Бохула, во тек е санација и тампонирање на патот во селото, информираа попладнево од кабинетот на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев.

Кавадарци, 7 јуни 2022 (МИА) – По барање на Месна заедница Бохула, во тек е санација и тампонирање на патот во селото, информираа попладнево од кабинетот на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев.
-Инвестицијата е донација од фирмата „Ја-Ми“, соопштија од кабинетот на Јанчев.

Од таму информираа дека  во тек е поставување на нови кабини за тоалет, на повеќе локации во градот. свд/мд/

Таг
Back to top button
Close
Close