Дописници МКДКултураКултура.Портал

Самостојна изложба на академскиот уметник Никола Пијанманов во Уметничка галерија Куманово

Во Салонот на Уметничката галерија при НУ Музеј-Куманово вечерва во 19:30 часот ќе биде отворена самостојна изложба на академскиот уметник Никола Пијанманов под работен наслов „Изгорена земја“, информираа надлежните од галеријата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close