0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Самит на најмоќните светски економии во Рим, мобилизирани 500 војници

Лидерите на најголемите светски економии викендов ќе се соберат во Рим на првиот самит на Г20 во живо од почетокот на пандемијата, а главни теми ќе бидат Ковид-19, економското закрепнување и климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close