0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Aко се земат предвид искуствата од минатото, состојбата со пандемијата засега е оптимистичка, нагласи Сали

Ние забележуваме секојдневно благо зголемување на новоинфицирани во државата, Скопје сè уште е жариште, односно црвена зона. Меѓутоа, од аспект на оптоварување на системот сè уште сме во жолта зона, истакна министерот за здравство Беким Сали на денешното отворање на реновираниот Хируршки ургентен центар во склоп на ЈЗУ УК ТОАРИЛУЦ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close