0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Сали: Состојбата со Ковид-19 стабилна, постојните мерки треба да останат, го планираме третманот на постковид-пациентите

Сè додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи постојните ковид-мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати. Состојбата е стабилна, линеарна, секој ден исти бројки добиваме, така што засега е мирно и немаме некој аларм што се најавува за во иднина. Ова денеска го истакна министерот за здравство Беким Сали, кој рече дека моментално го планираат третманот на постковид-пациентите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close