0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Сали: Промените во Комисијата за заразни болести ќе бидат во насока на проширување на нејзиниот состав со нови професионални кадри

Промените во Комисијата за заразни болести ќе бидат во насока на проширување и дополнување на нејзниот состав, со нови, професионални кадри од повеќе области. Во тек се дискусиите, а во таа насока денеска имав состанок со претседателот и секретарот на Комисијата, изјави за МИА министерот за здравство Беким Сали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close