0_Web_АктуелноОпштество

Сали: Проектот за Клинички центар се дискутира 17 години, досегашната најголема пречка полека се надминува

Проектот за нов Клинички центар се дискутира 17 години, првичната идеја е од 2006-2007 година. Јас од стапувањето на оваа функција почнав со продолжување на истата идеја. Меѓутоа во истражување и анализа зошто досега не е реализиран проектот излегува дека се направени неколку тенденции за отпочнување на изградба на тој Клинички центар, неколку физибилити анализи, па локации, па дискусии, па одлуки се донесени, па конкретни проекти и излегува дека политичкиот момент бил клучен за таков еден проект да не се реализира во нашата држава, изјави министерот за здравство Беким Сали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close