БалканДописници СветСвет.Слајдер

Салаху: Косовската полиција е подготвена за членство во Интерпол

Косовската полиција е подготвена за зачленување во светската полициска организација Инетрпол и ги исполнува сите потребни критериуми, но одлуката за аплицирање зависи од Владата на Косово, изјави денеска директорот на Управата за меѓународна соработка во областа на спроведувањето на законот при Полицијата на Косово, Бесник Салаху

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close