ЕвропаСвет.Слајдер

Сакашвили префрлен во затворската болница

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Сакашвили, кој е во затвор и штрајкува со глад од почетокот на октомври, денеска е префрлен во затворската болница

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close