Дописници МКДОпштински вести

Саем за социјално претприемништво во Делчево

Во Делчево се одржа првиот Саем за претприемништво како дел од проектот „Бизнис- развој на млади преку социјално претприемништво" во чии рамки 50 млади од неколку општини во регионот, презентираа идеи од различни области со фокус на социјалното претприемништво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close