Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД ќе купат за Украина напреден систем за воздушна одбрана НАСАМС

Според весникот, администрацијата на Бајден ќе го купи за Украина НАСАМС, напреден систем земја-воздух со среден и долг дострел, со што Украина ќе може да се одбрани од многу поголеми растојанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close