СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД ќе ги удвојат напорите во меѓународната борба против пандемијата

Соединетите Американски Држави ќе ги удвојат донациите за антиковид вакцините и ќе се обидат да ја соберат меѓународната заедница околу амбициозната цел да се достигне вакцинација од 70 проценти од населението на секоја земја во светот следната година, изјавија денеска претставници на американската администрација.

Back to top button
Close
Close