0_Спорт.ПорталТенис

САД ја поздравија суспензијата на ВТА турнирите во Кина

Соединетите Американски Држави ја поздравија одлуката на Женската тениска асоцијација (ВТА) за суспензија на сите турнири во Кина поради загриженоста на меѓународната јавност околу безбедноста на кинеската тенисерка Пенг Шуаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close