0_Македонија.ПорталПолитика

САД ја повикаа Бугарија да ги исполни своите обврски за заштита на човековите права

Американскиот амбасадор во Софија работи да се обрне внимание на проблемите со прекршување на човековите права во земјата, рече на денешниот распит во Претставничкиот дом Габриел Ескобар, претставник на Стејт дeпартментот за Западен Балкан. Распитот беше на тема ангажманот на САД во Западен Балкан.

Back to top button
Close
Close