Дописници СветСветСвет.Слајдер

САД ја обвинија Русија за блокада на годишната конференција за човекови права на ОБСЕ

Американскиот Стејт департмент ја обвини Русија за опструкција на важен годишен собир за човекови права со фокус на Европа и Евроазија, а во организација на ОБСЕ, што требаше да се одржи на 27 септември во Варшава

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close