СветСвет.Портал

САД чекаат дополнителни податоци пред да ги затворат границите поради новиот сој на коронавирус

САД чекаат дополнителни научни податоци за новиот сој на коронавирусот забележан во Јужна Африка, пред да донесат одлука за можно затворање на границите, изјави денеска советникот на Белата куќа за пандемијата, Ентони Фаучи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close