0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД фрлаат милиони дози вакцини во услови на глобален недостиг

Милиони дози вакцини против Ковид-19 ќе бидат уништени во САД во услови на глобален недостиг на лекови против коронавирусот, јави „Гардијан“ коментирајќи дека пропаднаа плановите на властите во земјата дека секој Американец ќе сака да се вакцинира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close