СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД успешно ја тестираа балистичката ракета Tридент II

Примарна цел на оваа акција беше да се демонстрира подготвеноста на Стратешкиот систем на вооружувањето на морнарицата и екипажот пред оперативното распоредување, по планираниот ремонт на дел од подморницата за полнење гориво, соопшти Интернет страницата на американската морнарица navy.mil.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close