0_Web_АктуелноДописници СветСвет

САД се отвораат за странски посетители од 8 ноември

Белата куќа денеска објави укинување на ограничувањата за влез во САД на сите странски посетители кои се целосно вакцинирани од Ковид-19. Мерката ќе важи од 8 ноември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close