СветСвет.Портал

САД се најголемиот производител на пластичен отпад

СAД се држава која најмногу придонесува за загадувањето со пластика во светот, покажува новиот извештај, со кој се повикува на развој на национална стратегија за да се стави крај на тоа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close