0_МИА Истражува.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

САД се закануваат дека ќе користат нова контрола на извозот за да наштети на стратешките индустрии на Русија доколку Москва ја нападне Украина

Сега официјални лица во Вашингтон велат дека работат со европски и азиски сојузници да се направи верзија на правилото што би имало за цел да го запре протокот на клучни компоненти во индустрии за кои рускиот претседател Владимир Путин има високи амбиции, како што се цивилното воздухопловство, поморска и висока технологија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close