СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД се жалат на одбивањето на барањето за екстрадиција на Асанж од Британија

Американските адвокати денеска започнаа нов обид за екстрадиција на Џулијан Асанж од Велика Британија, тврдејќи дека загриженоста за менталното здравје на основачот на Викиликс не треба да биде пречка за соочување со американската правда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close