Руско-украинска кризаСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД: Руската инвазија на Украина ќе предизвика глад за 40 милиони луѓе

Африканците „не треба да бидат принудени да избираат страна“ во повторувањето на Студената војна, но тие мора да ги знаат фактите, посочи амбасадорката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close